כלים דיגיטליים לשילוב בהוראה

01

Zoom

שירות למפגשים וירטואליים מבוססי וידאו ומרובי משתתפים. מאפשרת גם שיתוף מסך, לוח לבן, צ'אט ועוד. הכלי מאפשר העברת שיעור מקוון או עריכת שעות קבלה מכל מקום עם חיבור לאינטרנט.

03

Mentimeter

כלי ליצירת סקרים אינטראקטיביים המאפשר שילוב של מגוון סוגי שאלות ותבניות. לאחר הכנת השאלה מתקבל קוד אותו מזינים הסטודנטים. המרצה מצידו יכול להציג
את התוצאות וניתן לראות אותן מתעדכנות בזמן אמת.

05

Timeline JS

כלי ליצירת ציר זמן אינטראקטיבי המאפשר הזנת אירועים ותקופות, והוספת טקסט ומדיה (כמו תמונה או וידאו) עבור כל אירוע. הכלי מבוסס על קוד פתוח, כך שמעבר לאפשרויות ברירות המחדל שלו, ניתן לערוך בו התאמות רבות. למשל: להפנות סטודנטים ליצור יחד ציר זמן בקורסים הסטוריים.

07

!kahoot

פלטפורמת למידה מבוססת משחקים שמאפשרת יצירת שאלונים רבי-ברירה. את השאלונים אפשר לשתף עם הסטודנטים לפני השיעור, כבדיקת ידע מקדים, או במהלכו, לטובת וידוא הבנת התכנים שנלמדו בשיעור. 

09

socrative

פלטפורמת שאילת שאלות (בדומה ל-Kahoot ו-Quizizz) המאפשרת העברת בחנים במתכונת רגילה ובמתכונת משחקית ומספקת ניתוחים של תשובות הסטודנטים. יתרון משמעותי של Socrative הוא הממשק הנוח ליצירת שאלות מהירה, המאפשר שימוש ספונטני, אפילו במהלך השיעור.

11

Padlet

פלטפורמת דיון מקוונת, אשר דומה ללוח שעם שיתופי. כל לומד יכול להצמיד פתק על לוח הדיון, עם תמונה, וידאו קישור ועוד, ולומדים אחרים יכולים להגיב. ניתן לעשות שימוש בכלי במהלך העברת שיעור ב-ZOOM על ידי screen share.

13

Google Forms

כלי ליצירת סקרים מקוונים. מספק מגוון
של שאלות, עיצובים ואפשרויות מתקדמות. מספק ניתוחי תשובות פשוטים ומאפשר הורדה של הנתונים לקבוץ אקסל עבור ניתוחים מתקדמים. תוכלו לבקש מהסטודנטים להשיב על שאלונים לפני
או במהלך השיעור, וכך לעקוב בקלות
אחר הידע שלהם.

02

H5P

היא פלטפורמה המשמשת ליצירת פעילויות אינטראקטיביות, בהן מקבל הלומד משוב מיידי. פעילויות כמו: משחק זיכרון/ התאמה, הוספת נקודות לחיצה על גבי תמונה, הוספת שאלות על גבי סרטון ועוד. ניתן לשתף את התוכן כקישור או להטמיע ב Moodle.

04

Genially

כלי ליצירת תוכן וויזואלי אינטראקטיבי – כרזות, אינפוגראפיקות, מצגות ועוד. אפשרות להוספת אינטראקטיביות לתכנים: קישורים, מעבר בין עמודים, הצגת טקסט מרחף ועוד. התוצר ניתן ברשת וניתן להפיצו באמצעות קישור. אפשר לשתף באמצעותו מידע מעוצב ללמידה עצמית.

06

Roojoom

כלי ליצירת מסלול למידה מקוון מבוסס קישורים. הקישורים יכולים להיות אתרים, קבצי pdf ועוד. באמצעות הכלי תוכלו להנחות את הסטודנטים לעבור על חומרי הקורס לפי הסדר שאתם קובעים וכך להשיג חווית למידה מודרכת גם בבית.

08

Quizizz

כלי ליצירת בחנים אינטראקטיביים להרצה במהלך השיעור (בדומה ל-Kahoot). יתרון משמעותי הוא האפשרות להציג את הבוחן כמשחק ולא רק כשאלון, והאפשרות להציג למשתמשים את ההתקדמות היחסית שלהם בשידור חי על המסך (ובכך לעורר תחרות).

10

Annoto

כלי לניהול דיון על כל נקודת זמן במהלך סרטון ו/או הרצאה מוקלטת. המערכת הופכת צפייה פסיבית בוידאו ללמידה אקטיבית שיתופית. באמצעות אננוטו ניתן לקיים שיח שיתופי על כל נקודה במהלך הסרטון, לנהל מחברת אישית וכן ניתן להעשיר את הוידאו באמצעות הוספת סרטונים וחומרים נוספים.

12

Flipgrid

פלטפורמה שמספקת סביבה לניהול דיונים על בסיס וידאו. לכל קורס נפתח לוח דיונים, בתוכו נפתחים על ידי המרצה דיונים ספציפיים. סטודנטים מתבקשים להגיב בסרטוני וידאו קצר. האפשרות להגיב בעל פה ובוידאו יכולה לאפשר לתלמידים להתבטא ביתר קלות ולעודד אותם להשתתף.

14

Fobi

כלי צ'אט בוט, המאפשר הפיכת שאלון forms google למבדק אוטומטי מבוסס שיחה עם דמות מצויירת. הדמות יכולה להגיב לתשובות הלומד בזמן אמת וכפי שמגדיר יוצר הטופס.

Design: Blue Collar

לוגו לבן - חדש copy.png