תכניות להוראת קורסים מקוונים

אוניברסיטת תל-אביב

מסלול הקבלה לאוניברסיטה
עברתם בהצלחה (85+) 3 בחינות ב-3 קורסים אקדמיים מקוונים שלנו? פתחנו עבורכם מסלול קבלה המבוסס על ציון הבגרות + ציון בקורסים המקוונים(ללא בחינה פסיכומטרית). לבדיקה האם הפקולטה שאתם מעוניינים בה נמצאת במסלול לבדיקה האם הפקולטה שאתם מעוניינים בה נמצאת במסלול
לחצו כאן
 
מסלול לסטודנטים באוניברסיטה
בשיתוף תכנית כלים שלובים סטודנטים בקמפוס יכולים לבחור 3 קורסים מקוונים ולזכות ב-6 נקודות זכות.
 
מסלול צמיחה אישית
כל קורס שלנו מקנה 2 נקודות זכות של אוניברסיטת תל אביב ומאפשר ללומדים לאורך כל החיים להתעדכן בתחומי ידע מגוונים. אנו מלווים מרצים, מורים ומדריכים רבים בתיווך הקורסים שלנו ללומדים. אנו בעלי ניסיון רב בתמיכה בצרכים שונים של מורים ומדריכים המתווכים את הקורסים שלנו ללומדים במגוון מסגרות - אקדמיה, תיכון, חינוך בלתי פורמלי.

כלים שלובים

התכנית 'כלים שלובים' מאפשרת לסטודנטים וללומדים חיצוניים להיחשף לקורסים המקוונים של אוניברסיטת תל אביב בתחומי לימוד שונים ומגוונים. מטרת הקורסים היא להעשיר בהשכלה כללית, לבריח את הדעת ולעורר עניין וסקרנות תוך חשיפה למגוון רחב של תחומי עיון, חשיבה, מחקר ויצירה.

במסגרת התוכנית "כלים שלובים", תלמידים לתואר ראשון ותלמידים חיצוניים (שאינם סטודנטים) יכולים ללמוד את הקורסים המקוונים, לגשת לבחינה האקדמית במועדים הבאים ולצבור נקודות זכות אקדמיות.

התוכנית הלאומית תיכון אקדמי מקוון

התכנית הלאומית "תיכון אקדמי מקוון" נוסדה במשותף על ידי משרד החינוך - המזכירות הפדגוגית אגף א' והמרכז לחדשנות בלמידה של אוניברסיטת תל אביב. התכנית מאפשרת לתלמידים ללמוד ולהתנסות בתוכן אקדמי, לפתח מיומנויות למידה מפותחות ומסוגלות אקדמית – ההבנה כי הלימודים באוניברסיטה נמצאים בהישג יד. כמו כן, תלמידים הלומדים את הקורסים יכולים גם לגשת לבחינה האקדמית באוניברסיטה, לצבור נקודות זכות עוד בתיכון ולשפר את סיכויי הקבלה שלהם ללימודים במסלול הקבלה ללא פסיכומטרי. 
 

לפרטים נוספים

עיר אקדמית

במסגרת תוכנית 'עיר אקדמית' נחתם הסכם שותפות בין אוניברסיטת תל אביב לרשות שהופכת ל"עיר אקדמית".
השותפים מתחייבים לספק משאבים ותשתית לפיתוח מסוגלות אקדמית בקרב תלמידי העיר בכיתות ט'-י"ב. כלומר, האוניברסיטה והרשות עוטפות את המורים והתלמידים ב"רשת תמיכה" פדגוגית ולוגיסטית הכוללת הכשרה בהוראה היברידית ולליווי פדגוגי וקהילתי לאורך השנה.
האוניברסיטה מסייעת בהובלת התוכנית, מציעה תמיכה פדגוגית, קהילתית ואקדמית וצוות עיר אקדמית נפגש עם בתי הספר באופן תדיר. התלמידים מוזמנים ל"יום אקדמיה" חוויתי בקמפוס האוניברסיטה, במסגרתו הם משתתפים במשחק אינטראקטיבי להכרת האוניברסיטה ופוגשים בצוותי ההוראה בקורסים השונים. לקראת סוף השנה התלמידים משתתפים במרתון הכנה לבחינה הכולל מפגש מיומנויות למידה אקדמית ושיעור חזרה לבחינה.התוכנית, המאפשרת לכל תלמיד לצבור קרדיט אקדמי כבר במהלך התיכון, פותחת בפני התלמידים את אפיק הקבלה המבוסס קורסים מקוונים  – היכולת להתקבל ללימודי תואר ראשון בחלק ממסלולי הלימוד, ללא פסיכומטרי.

 

לפרטים נוספים

בתי המצוינות של קק"ל

קרן קימת לישראל השיקה השנה, בשיתוף עם אוניברסיטת ת"א, תכנית חדשה בבית קק"ל למצוינות בנוף הגליל המחברת תלמידי תיכון בכיתות י' וי"א לאקדמיה ועוזרת להם לשבור את "תקרת הזכוכית" האקדמאית. קק"ל מספקת לתלמידים את הקורסים בחינם בעלות של עשרות אלפי שקלים.
מטרות התוכנית היא לחבר את בני הנוער לעולם האקדמאי ולהכווין אותם בלמידה לבגרויות, לפתח בהם מיומנויות, למקסם את ניצול הפוטנציאל הטמון בהם, לדחוף את בני הנוער למצוינות, לאפשר תכנית חינוכית חלופית למוסדות החינוך שנתקלו בקשיים תפעוליים בעקבות הקורונה ועוד.

לפרטים נוספים